News » Na druhé stage zahraje Philip TBC

Možná jste si mohli všimnout zmínky, že na akci bude i druhá Sety.cz stage. Je tomu skutečně tak. Pro ty, kteří si budou chtít oddychnout od dvaceti KW zvuku na hlavní stage, mohou se přesunout do další haly jen přes chodbu, kde bude o pár KW méně :-) a příjemné posezení. Headlinerem této stage bude ostřílený Philip TBC a hrát se bude velice rozmanitě od breakbeatu, přes dubstep a ke konci se tempo přehoupne až nad 160 BPM.

Lineup druhé Sety.cz stage:

20:00-21:00 Greg (Tektoys.org)    
21:00-22:00 Neoto (Nano.cz)                            
22:00-23:30 Qydo                                                  
23:30-01:30 Halama a Zwooky (Tektoys.org)
01:30-03:00 Philip TBC (shadowbox.cz)                          
03:00-04:30 Frock (NextWave)   
04:30-06:00 Owa sound system (owax.kubick.cz)               

Philip T.B.C. - bio:

Philip TBCPhilip T.B.C., vlastním jménem Filip Klug. DJ a producent pocházející z Nýřan, což je maloměsto nedaleko od Plzně. Nyní žijící v Praze. S hudbou začínal již jako 15-tiletý teenager v několika kapelách (punková kapela Pod stolem, Swinging on the Flipity Flop), postupně se dostal od kytary, přes zpěv až k basové kytaře u které zůstal. První úspěchy zaznamenává však až s kapelou Swinging on the Flippity Flop (dvě živé baskytary), to už se ale přes punk propracoval k Hard core a Crossoveru a vystupuje převážně v Plzni a jejím okolí (hlavně Divadlo pod lampou a Klub C). Po roce, po určitých neshodách, odchází a nastává hudební útlum.

A právě v tuto dobu o prázdninách v roce 98 začíná s DJ-ingem. Jeho stěžejním stylem se stává breakbeat a tak od začátku hraje právě tenhle styl. Na podzim roku 98 první vystoupeni v klubu Wakata. Po té následuje nahraní první demotape a pravidelné vystupovaní v klubech XT3,Punto Azul a Divadelní bar Akropolis. Také začíná pořádat první vlastní akce na studentských kolejích Strahov a začíná hrát i mimo Prahu. V roce 99 kupuje první junglové desky a začíná se specializovat i na tento styl.

Postupně se propracovává od jungle a breakbeatu i k technu a dnes od něj můžeme slyšet kombinace těchto stylů: jungle, drumandbass, techno, freetekkno, techbreak, breakbeat, elektrobreakz a používá i prvky downtempa a hiphopu. Nikdy nehraje pouze jeden styl, ale snaží se vždy míchat více stylů dohromady, takže v jednom setu můžete slyšet věci od downtempa a hiphopu až po tvrdé tekkno. V poslední době se soustředí hlavně na zdokonalování techniky mixu a hiphopových technik. Zřejmě je také jeden z mála českých djs, který si vozí svůj mixpult Pioneer 909 s efektovou jednotkou a foot pedálem pro ovádání efektů. Jeho krédem je neustále se zdokonalovat a jak sám říká "Už mě nebaví jen míchat dvě desky, hledám stále nové cesty jak to celý posunout někam dál. Inspiraci hledám všude možně, ale poslední dobou hlavně u hiphopových djs. Sbírku kvalitních vynilů si dnes může pořídit skoro každý, takže pro mě je hraní hlavně o předvedení určitých skills, než o 'pouhém' mixování. A pokud se daří kombinovat dobré skills s kvalitní hudbou může z toho vzniknout něco zajímavého". Z toho také zřejmě vyplývají techniky jako je scratching, beatjuggling či beatcuting které stále častěji používá ve svých setech.

Pravidelně ho můžete slyšet hrát po celých Čechách, Moravě a Slovensku. V posledních několika letech se zůčastnil vetšiny velkých letních festivalů jako jsou např. Cosmic Trip, Svojšice, Openairfiel, Nočné Vlny, Summer of Love, Planet Roxy a pod. Občas jezdí hrát i do zahraničí jako např. do Maďarska, Rakouska, Švédska a pod.

Za největší úspěch v poslední době můžeme zatím pravděpodobně považovat vystoupení na největším slovenském multižánrovém festivalu Pohoda 2005, kam si ho pozval samotný LIAM HOWLETT z legendárních The Prodigy . Philip TBC vystoupil jako jejich předskokan na hlavním podiu.

V roce 2007 byl také jako jediný učastník vybrán, aby reprezentoval Českou republiku na desetidenním turné po Švédsku, společně s producenty a djs z Francie, Rumunska, Polska, Finska a Německa.

 


© 2009 sety.cz | DanP | Loadtime: | 0,034896s