News » Rozhovor s Hellreizrem

P.No: Ahoj Emilio! Konečně se nám podařilo tě pozvat do Prahy. Už jsi tu byl, nebo to je poprvé?

HLZ: Ahoj! Je to poprvé a můžu říct, že se moc těším!

P.No: Už je to nějaký čas, co jsi opustil Itálli a nastěhoval se do Londýna. Jaké byly začátky? Bylo to těžké, nebo jsi se rychle aklimatizoval?

HLZ: No, na začítku to nebyla žádná sranda. Musel jsem se rozkoukat, najít byt a praci, ale věděl jsem, že se tak stane, takže jsem si s tím moc nelámal hlavu. To samé bylo s muzikou. Chvíli to trvalo, než mě lidi začali znát.

P.No: Co ti nejvíc chybí z Itálie?

HLZ: Dobrá otázka. Chybí mi spousta věcí. Například akce v klubu Pergola v Miláně, kde jsem začal hrát s mojí crew. Myslím si ale, že v tuto chvíli není Itálie vhodné místo pro mladé, kteří mají nějaký sen.

P.NO: Co jsi byl na ruzných párty v Itálii a ve Velké Británii v poslední době, všimnul jsi si nějakého rozdílu mezi nimi?

HLZ: Urcitě bych řekl, že v Itálii ještě nejsou podporováni místní DJs tak, jak by měli být. A pak je neuvěřitelná reakce anglického publika na staré tracky například z roku 1998.

P.NO: A teď, co se týče produkce. Už před nějakým časem vyšly tvoje dvě skladby na Timelessu, brzy vyjde Lowalk na 31 Records a DJs jako Goldie, Storm nebo Doc Scott hrají tvoje pecky. Kdy přišla chvíle, kdy sis uvědomil, že se ti vrací vše, co jsi zainvestoval?

HLZ: Bylo jich víc, ale tři si dobře pamatuju. Když jsem naživo slyšel zahrát Lowalk od Doc Scott, když jsem slyšel set z Pirat Station v Rusku, kde Goldie hraje track který jsem udělal s Kiatem a když Bailey pustil tři skladby na BBC 1xtra. Bylo to pro mě velké uspokojení, ale vím, že mám před sebou ještě dlouhou cestu.

P.NO: Kromě Lowalku na 31 Records, nás bude čekat do budoucna ještě co?

HLZ: Další releases na 31 Records, urcitě dva tracky na 36 hertz a také něco na Sonorous music.

P.NO: Spolupracuješ také s jinými producenty, nebo máš v plánu s někým spolupracovat?

HLZ: V této chvili spolupracuji s Kiatem a s Mosusem, ale mám ještě pár projektů s italskýmaï producenty Arpem XP a Maursem.

P.NO: Můžeš nám prozradit, co nám asi pustíš ve tvém pátečním setu v Retru?

HLZ: Řekl bych drum'n'bass, ne? Eheh!

P:NO: A teď na konec. V poslední době si už necháváš říkat HLZ místo Hellraizera. Jaký je důvod této změny? A jak se vlastně čte HLZ? :)

HLZ: Důvod změny je, že jsem zjistil, že už je moc Hellraizeru. Nové jméno se čte Hellz, takové zkrácení toho starého.

P:NO: Tak diky moc za rozhovor a uvidíme se v pátek v Retru!

HLZ: Nen zač! Zatím!


© 2009 sety.cz | DanP | Loadtime: | 0,035054s